Skip Navigation
 

Fotogalerie

Sázavský čtyřboj - souboj síly a intelektu

Soutěžilo se dva dny ve čtyřech disciplínách. A to už vyžaduje řádnou přípravu. Soutěžící tříčlenné týmy se sešly již v pátek, kdy trénovali jak u vody, tak i v nedaleké hospůdce, kde se konaly nezbytné administrativní schůzky.

V pátek ráno, hned po snídani, se závodníci přesunuli na závodní úsek Sázava 5, kde si vylosovali svá stanoviště pro přívlač. Navlíkli se do broďáků a šli se prát s vodním živlem i vlastními zkušenostmi. Ne každému se podařilo zabodovat v této disciplíně. Nejzajímavějším úlovkem byla štička, která nenechala konkurovat tlouště a okouny. Ale všichni si zachovali dobrou mysl a těšili se na mušku.

Ne každý ze závodníků měl mušku jako svoji dominantní disciplínu. Kluzké kameny a proud řeky také nenechaly závodníky v klidu.

Po dobré večeři závodníci relaxovali v restauraci, která je součástí malebného penzionu, kde měli závodníci zajištěno ubytování. Někdo si masíroval ego, jiný měnil zkušenosti a na výměnu a dokoupení nástrah také přišlo.

Třetí kolo položené řádně zamíchalo pořadím. Sázava 6 byla na své lovce připravena. Bylo vidět, komu tato disciplína sedí, a komu ne. Nejednou jsme slyšely hlášku, řeka není rybník. Právě v této disciplíně jsme viděli hodně zajímavých úlovků. Při vážení však byla již znát nervozita mezi závodníky, kteří se snažili dosáhnout na první cenu v jednotlivcích. Prozatím však neprozradíme, jaká ta cena byla.

Odpoledni se nedalo nic vytknout. Plavaná byla o taktice a znalostech. Napětí se vystupňovalo na nejvyšší míru a závodníci si snad ani pořádně nevychutnali večeři, která předcházela vyhlášení výsledků.

Samotného vyhlášení se ujal organizátor a předseda MO Kyje Ing. Miloslav Linhart za vydatné asistence Josefa Hausera.
 
A pak že rybářů je málo

V Sázavě se jich sešlo 82, včetně 12 dětí a 3 lovících žen.

Sjeli se sem závodníci nejen ze Sázavy, ale i ze Soutic, Jílového, Milevska, Kolína, Prahy i Českého Šternberka. V doprovodných skupinách však byly ženy v přesile. Toto sobotní klání si prostě nenechal nikdo ujít. Lovilo se na položenou, dle rybářského řádu, ale pouze na jeden prut. Pořadatelé připravili příjemnou trať, kterou předem perfektně upravily. Všechny přístupové cesty i lovná místa byla pečlivě posekaná. A zajistili i donášku občerstvení na lovná místa.

Většina závodníků se navzájem znala a tak atmosféra byla velmi přátelská. Všichni chytali na pohodu a nikdo nic nehrotil. Prostě relax a zábava jak má být.

Pro závodníky do patnácti let byl vyhrazen nejpřehlednější břeh řeky a v zájmu bezpečnosti měli mladí lovci povolenou asistenci doprovodu. Někteří ji potřebovali, jiní se bez ní obešli úplně.


Po skončení závodu uspořádali pořadatelé tancovačku, na podporu dobré nálady.


VÝSLEDKY:

Třetí místo si vychytal Kapek Jaroslav z Robinson Team MO Sázava se svými 659 cm. Přechytal Tomáše Bártu na 4. místě o 150,5 cm.
Druhé místo si vybojoval sázavský Jiří Burger se 718 cm.
O prvním místu rozhodli pouhé dva centimetry pro Jaromíra Semfta ze Sázavy. Jeho 720 cm nikdo nepřekonal.
 

3. Mrchovědák CUP 2009

Závod s tímto poetickým názvem zná svého vítěze

Nejdříve však musíme složit poklonu organizátorům, kteří připravili úžasné zázemí pro všechny závodníky. Občerstvení a hlavně to, které zahřeje, nosili pořadatelé všem závodníkům přímo na lovná místa. (Bylo úžasné sledovat závodníky, když zmerčily pana hospodáře s tácem, na kterém se kouřilo z hrnků. Ty radostné a vděčné ohníčky v očích byli k nepřehlédnutí.) A táborák u občerstvení.... prostě idila.

Závod měl kapacitu 31 závodících. Pro nepřízeň počasí však téměř polovina všech přihlášených zůstala doma u kamen. Skalní příznivci se vybavili teplým oblečením a dobrou náladou.
Oceněno bylo prvních pět míst, ale na pomyslnou bednu se dostali pouze tři nejlepší.

Za Robinson Team MO Sázava se na krásném druhém místě umístil Petr Pešout.
 

4. Rybářský tým SÁZAVA

Představujeme Robinson Team MO Sázava

-na prvním místě se umístil tým Sázava s 170,5 body,

-na druhem místě se umístil tým Košík a spol s.r.o. s 100,5 body

-na třetím místě se umístil tým Chocerady DC s 89 body.

Bodovány byli všechny ryby které se vyskytovali v rybníce, každý druh měl bodové ohodnocení tak, že 1 kus = x bodů a podle toho naskakovali body týmům ve výsledkové listině.


A co ještě k tomu dodat perfektní závody jak ze strany pořadatele tak ze strany závodníků. Na závěr poděkování pořadateli za perfektně připravené závody a občerstvení hlavně v noci a rozhodčím za regulérní závody.
 

5. Noční závody KÁCOV

Noční rybářské závody 2009
Dne 30.5.2009 se v Kácově konal již XIII. ročník Nočních rybářských závodů, které pořádala MO ČRS Kácov. I přes nepřízeň počasí se závodů zúčastnilo 153 rybářů a 2 rybářky, kteří v lokalitě Pustý hrad na revíru Sázava 7 ulovili celkem 336 kusů ryb. V průběhu celonárodních závodů rybáři z Mostu, Jablonce na Nisou, Vsetína, Brna, Bosňan, Nepomuku Mělníka, Pardubic a dalších měst a obcí chytli jeseně, tlouště, plotice, sumce, kapry, cejny, okouny, líny, úhoře, štiky, boleny a dokonce byl uloven i jeden pstruh duhový.

Pravidla závodů stanoví 1cm ulovené ryby =1bod . Vítězem letošního ročníku se stal Tomáš Černý z Kšel, který získal celkem 896 bodů. Na druhém místě se umístil Richard Hejda z Břežan u Českého Brodu s 850 body a třetí místo obsadil Jiří Svoboda z Mostu, který dosáhl 717 bodů. Největší úlovek měl Jiří Novák z Vykáně, který ulovil úhoře o délce 71 cm.

Sázava tým se umístil takto: na čtvrtém místě Jaroslav Kapek, na šestém místě Milan Pešout, na osmém místě Petr Pešout.
Sázava tým touto cestou děkuje pořadatelům za dobře připravený závod.

Noční rybářské závody v Kácově jsou každoročně spojeny i se společenským zázemím. Po celou dobu této akce i v nočních hodinách fungovalo rybářské občerstvení, které za doprovodu harmonik hojně využívali rybáři samotní, jejich manželky a přítelkyně i zvědaví diváci. Celá řada cen byla od sponzorů závodu. Příští rok hodlají kácovští rybáři uspořádat již XIV ročník spojený s oslavami 65. výročí založení jejich MO ČRS Kácov.
 

6. Policejní rybáři školy zápolili podruhé

Policejní rybáří zápolili podruhé

Po prvním, úspěšném, přátelském posezení rybářů naší školy proběhlo dne 15. září 2009 druhé posezení. Závodu na soukromém revíru Skalička se ze 32 oslovených vyznavačů cechu rybářského zúčastnilo v rámci dovolené nebo náhradního volna 18 rybářů, ostatní se omluvili z rodinných, služebních nebo zdravotních důvodů. Posezení bylo celodenní s tím, že závody byly zahájeny v 08.00 hod. a ukončeny v 18.00 hod., s přestávkou na oběd od 12.00 do 13.00 hod. a následovala krátká soutěž zručnosti, kdy se nelovilo.

Někteří „nedospavci“, si již před zahájením závodů obsadili lovné místo a bohatě zakrmovali tajnými návnadami, aby přilákali co největší počet ryb na své lovné místo. Jejich počínání se jim vyplatilo, což dokládají počty ulovených ryb. Z následujících čísel je zřejmé, že oproti prvnímu posezení se výrazně dařilo zejména „cejnobijcům“. Za celou dobu závodu bylo uloveno 215 kusů ryb, v celkové délce 6564 cm. Nejvíc bylo zdoláno 202 cejnů (5858 cm), 11 kaprů (582 cm), 1 amur bílý (68 cm) a 1 candát obecný (56 cm).

„Bobkařům“ se tentokrát příliš nevedlo, počet i délka ulovených kaprů klesl téměř o polovinu. Největšího kapra (81 cm) po dramatickém souboji zdolal Miroslav Entr a stal se vítězem o největší ulovenou rybu závodu a majitelem pěkného kaprového prutu speciálu věnovaného firmou Robinson zastoupenou D+Dul, s.r.o Tichá.

Čest organizátorů závodu, při omluvené neúčasti ředitele závodu (mimochodem gratulujeme), zachraňoval Zdeněk Chot ulovením nejmenší ryby - cejna o délce 12 cm.

Nejrychlejším lovcem byl Lehký Jiří ulovením cejna na feeder. Zde se ukázalo, že být připraven se i v rybaření vyplácí – více prutů nemusí být vždy lépe.

V součtu délky všech ulovených ryb byl nejúspěšnější Jiří Zimmemann se 67 rybami (66 cejnů a 1 kapr) o celkové délce 2011 cm. Na dalších místech se umístili Jiří Lehký se 49 rybami o celkové délce 1449 cm, Radim Kögler s 22 rybami o celkové délce 689 cm, Radek Kvasnica se 14 rybami o celkové délce 365 cm. Poslední místo oceněné stylově, rybářským metrem ocejchovaným nejmenší lovnou délkou ušlechtilých ryb, obsadil náš perspektivní rybář Josef Šilpoch ulovením 7 ryb (z toho 4 kaprů – nejvíc z počtu ulovených kaprů) o celkové délce 278 cm. Věříme, že při dobrém vedení a tréninkové píli o úspěších našeho Pepíka jěště uslyšíme.

Pěkný jeseter, po úporném boji na feederovém prutu, se z háčku bez protihrotu lovci Miroslavu Entrovi vyhákl a čeká na Skaličce na další souboje s rybáři, jakož i další ryby, které se lovícím nepodařilo po zaseknutí úspěšně zdolat.

Z řeči čísel vyplývá, že v průměru jeden lovící ulovil více než 366 cm ryb. Dá se říci že vítězem byl každý účastník, dokonce i náš „Luhačovický přeborník“ Jirka Zycháček, který nezapřel své řemeslo a připravil tak chutnou návnadu pro ryby, že svým lovícím sousedům přivedl ryby k háčku ze širokého okolí, dokonce i ze svého lovného místa.

V soutěži zručnosti, připravené organizačním výborem po přestávce na oběd, došlo k pohromě předpokládaných favoritů již v základním kole hodu prutem na cíl. Do vlastního závodu se drtivá většina účastníků neprobojovala. V dalším kole po prodloužení vzdálenosti k cíli trápení pokračovalo a následně musela být vzdálenost zkracována. Vítězem se nakonec stal Miroslav Dědič, na druhém místě skončil Jiří Zycháček a třetí Miroslav Entr.

Organizační výbor z pověření ředitele závodu a jménem práva rybářského, cechu velmi váženého, jmenoval tímto dnem všechny zúčastněné lovce „pasovanými rybáři“ a na důkaz a památku na tento den jim odevzdal dekret, aby tento den v paměti měli, Petra s námi uctívali, neboť on je s Krčínem, naším velkým patronem.

Pěkné ceny v rybářských kategoriích i v soutěži zručnosti věnovali Robinson zastoupený D+Dul, s.r.o Tichá, Rybářské potřeby Kováč Zlín, ředitel závodu Ing. Jan Dvořák a Jiří Lehký, za což jim děkujeme.

Při minulém posezení jsme vyslovili přesvědčení, že průtrž mračen a divoké blesky, které nás v tento den na závěr posezení provázeli, budou předzvěstí dalších příjemných chvil strávených u vody. Tentokrát nám počasí přálo a projevilo příjemnější tvář. Po chladnějším ránu vyšlo před obědem sluníčko a ohřívalo nás až do večera.

Druhé posezení se všem líbilo a organizační výbor již přemýšlí jak a kde jarní setkání připravit. Věříme, že budete spokojeni.

Petrův zdar!
 

7. Úspěchy ROBINSON Teamu

V posledních týdnech se uskutečnilo několik velmi důležitých rybářských závodu v chytání se splávkem, ve kterých si závodnici klubu Robinson Team nevedli vůbec špatně. Małgorzata Wesołowska zůstala druhou vicemistriní Polska v chytání na splávek. O tomto úspěchu se více zmíníme příště. Artur Kulka - aktuální mistr Polska, člen Klubu Robinson Team získal druhé místo v závodech Grand Prix Polska, které se konaly v Poznaniu.
 
 
tisk
 
TOPlist