Skip Navigation
 

1. Sázavský čtyřboj

Sázavský čtyřboj - souboj síly a intelektu

Soutěžilo se dva dny ve čtyřech disciplínách. A to už vyžaduje řádnou přípravu. Soutěžící tříčlenné týmy se sešly již v pátek, kdy trénovali jak u vody, tak i v nedaleké hospůdce, kde se konaly nezbytné administrativní schůzky.

V pátek ráno, hned po snídani, se závodníci přesunuli na závodní úsek Sázava 5, kde si vylosovali svá stanoviště pro přívlač. Navlíkli se do broďáků a šli se prát s vodním živlem i vlastními zkušenostmi. Ne každému se podařilo zabodovat v této disciplíně. Nejzajímavějším úlovkem byla štička, která nenechala konkurovat tlouště a okouny. Ale všichni si zachovali dobrou mysl a těšili se na mušku.

Ne každý ze závodníků měl mušku jako svoji dominantní disciplínu. Kluzké kameny a proud řeky také nenechaly závodníky v klidu.

Po dobré večeři závodníci relaxovali v restauraci, která je součástí malebného penzionu, kde měli závodníci zajištěno ubytování. Někdo si masíroval ego, jiný měnil zkušenosti a na výměnu a dokoupení nástrah také přišlo.

Třetí kolo položené řádně zamíchalo pořadím. Sázava 6 byla na své lovce připravena. Bylo vidět, komu tato disciplína sedí, a komu ne. Nejednou jsme slyšely hlášku, řeka není rybník. Právě v této disciplíně jsme viděli hodně zajímavých úlovků. Při vážení však byla již znát nervozita mezi závodníky, kteří se snažili dosáhnout na první cenu v jednotlivcích. Prozatím však neprozradíme, jaká ta cena byla.

Odpoledni se nedalo nic vytknout. Plavaná byla o taktice a znalostech. Napětí se vystupňovalo na nejvyšší míru a závodníci si snad ani pořádně nevychutnali večeři, která předcházela vyhlášení výsledků.

Samotného vyhlášení se ujal organizátor a předseda MO Kyje Ing. Miloslav Linhart za vydatné asistence Josefa Hausera.
 
tisk
 
TOPlist