Skip Navigation
 

5. Noční závody KÁCOV

Noční rybářské závody 2009
Dne 30.5.2009 se v Kácově konal již XIII. ročník Nočních rybářských závodů, které pořádala MO ČRS Kácov. I přes nepřízeň počasí se závodů zúčastnilo 153 rybářů a 2 rybářky, kteří v lokalitě Pustý hrad na revíru Sázava 7 ulovili celkem 336 kusů ryb. V průběhu celonárodních závodů rybáři z Mostu, Jablonce na Nisou, Vsetína, Brna, Bosňan, Nepomuku Mělníka, Pardubic a dalších měst a obcí chytli jeseně, tlouště, plotice, sumce, kapry, cejny, okouny, líny, úhoře, štiky, boleny a dokonce byl uloven i jeden pstruh duhový.

Pravidla závodů stanoví 1cm ulovené ryby =1bod . Vítězem letošního ročníku se stal Tomáš Černý z Kšel, který získal celkem 896 bodů. Na druhém místě se umístil Richard Hejda z Břežan u Českého Brodu s 850 body a třetí místo obsadil Jiří Svoboda z Mostu, který dosáhl 717 bodů. Největší úlovek měl Jiří Novák z Vykáně, který ulovil úhoře o délce 71 cm.

Sázava tým se umístil takto: na čtvrtém místě Jaroslav Kapek, na šestém místě Milan Pešout, na osmém místě Petr Pešout.
Sázava tým touto cestou děkuje pořadatelům za dobře připravený závod.

Noční rybářské závody v Kácově jsou každoročně spojeny i se společenským zázemím. Po celou dobu této akce i v nočních hodinách fungovalo rybářské občerstvení, které za doprovodu harmonik hojně využívali rybáři samotní, jejich manželky a přítelkyně i zvědaví diváci. Celá řada cen byla od sponzorů závodu. Příští rok hodlají kácovští rybáři uspořádat již XIV ročník spojený s oslavami 65. výročí založení jejich MO ČRS Kácov.
 
tisk
 
TOPlist